De deelnemers kregen 5 totaal verschillende opdrachten. Per opdracht was er een tijdslimiet van 30 minuten. Je had echt je hardcore java skills nodig en de opdrachten varieerden van het uitwerken van algoritmen tot het gebruik van bekende en minder bekende Java API’s. Er kon niet gegoogled worden, wel hadden de duo’s de beschikking over een extra toetsenbord.
Ze konden alleen gebruikmaken van de standaard Java SDK, er was geen framework kennis nodig. Door gebruik te maken van een aantal meegeleverde tests konden de teams hun oplossing controleren en daar soms ook extra punten mee verdienen. Dachten ze de juiste oplossing te hebben, dan konden ze die indienen. Was de opdracht goed, dan kregen ze de resterende tijd aan punten plus een bonus.
Per opdracht kregen de deelnemers een beknopt Java project waarvan je in regel slechts één bestand kan aanpassen.
- Smörgåsbord – De warming-up opdracht met een drietal kleine bugs die opgelost moesten worden. Sommige waren makkelijk (als je het in je dagelijkse werk al eens gezien had), anders kon het nog wel even zweten zijn.
- Regex intricacies - Gedeelde smart is halve smart. Iedereen heeft wel eens lopen vloeken op reguliere expressies. En onze sadistische ceremoniemeester Sjoerd ziet daarin een kans om zijn pijn te delen in de vorm van een opdracht.
- Planner Pandemonium - Wat krijg je als je een product owner from hell hebt, die elke keer weer met nieuwe requirements komt voor een agenda planner tool? Juist, een Masters of Java opdracht.
- Negative Base – Een van de grootste omissies in java is dat je geen negatieve base getallen kunt gebruiken (denk aan binaire (2), decimale (10) of hexadecimale getallen (16), maar dan negatief). Tijd om dat op te lossen.
- Green scheduling - Een stukje van het Green Scheduling project nabouwen waarbij een job zo gepland moet worden dat deze de minste co2 uitstoot.