Doorschakelen naar zijn zes
Samen met vijf Conclusion Consulting-collega’s werkt Esmee in haar eerste klantopdracht aan verschillende deelprojecten binnen het team Privacy van de provincie Zuid-Holland. “Heel fijn om met de anderen te schakelen, van elkaar te leren en altijd even te kunnen sparren. Zeker als junior leer ik daar ontzettend veel van. Twee dagen in de week werken we op locatie bij de klant en iedere woensdag komen we samen op kantoor bij Conclusion Consulting.”
Ook het bredere ecosysteem van Conclusion blijkt waardevol. Tijdens haar onboarding werkte Esmee voor Conclusion Confidential, na een analyse van de huidige situatie, een prioritering van hun veranderaanpak uit. De samenwerking met collega’s uit het ecosysteem wil ze actief blijven opzoeken. “Zelfs een kort gesprek met iemand uit een ander bedrijf levert vaak al interessante nieuwe inzichten op. Die open cultuur, daar houd ik van.”
Verandering begint bij mensen
Wat Esmee aanspreekt in verandermanagement is vooral de menselijke kant. “Mensen vinden verandering vaak spannend of vervelend. Maar als je ze het gevoel geeft dat je ze ziet en begrijpt, dan ontstaat er ruimte. Ik geloof daarin.” Toch is het niet alleen de zachtere kant die haar trekt. “Ik vind IT en processen ook interessant. Maar uiteindelijk ben ik het meest een mensenmens. Wél gecombineerd met een omgeving waar snelheid is, waar beslissingen niet over te veel schijven gaan”, denkt ze hardop na over wat voor haar een ideale opdracht zou zijn.
Project van kop tot staart ervaren
De komende tijd wil Esmee vooral leren en ervaren. Een project van begin tot eind begeleiden, verdiepen in veranderaanpakken, nieuwe trainingen volgen. Daarin voelt ze zich gesteund. “Maarten, mijn People Coach, begeleidt me daar fijn bij. En als ik een training wil doen, kan ik dat gewoon bespreken. Er is veel vrijheid.” En dat is precies waarom ze voor Conclusion Consulting koos. “Ik wilde niet bij een grote, onpersoonlijke consultancy aan de slag. Geen carrière die van tevoren vastligt. Hier is het persoonlijk. Mensen kennen je echt en denken met je mee.” Als ze iets tegen zichzelf van honderd dagen geleden mag zeggen? Ze hoeft er niet lang over na te denken. “Het komt goed. Je hoeft niet alles in week één te doen.”