Facilicom heeft Conclusion AFAS Solutions (CAS) geselecteerd als IT-partner voor de komende 5 jaar. De facilitaire dienstverlener kiest ervoor om HR strategisch in te zetten en maakt hiervoor de overstap naar het softwarepakket van AFAS. Tijdens de implementatie van het softwarepakket werkt Facilicom nauw samen met CAS, AFAS en KPMG. Zodra de implementatie succesvol is voltooid is CAS ook verantwoordelijk voor het beheer van de software.
Strategisch HR
Met de software van AFAS automatiseren organisaties hun administratieve werkzaamheden zodat er tijd overblijft om te innoveren. ‘Facilicom werkt op dit moment met SAP, een maatwerkoplossing. Werken vanuit de standaard heeft echter de voorkeur. De software van AFAS biedt dit ten voeten uit’ aldus Sebastiaan Leeuwenkamp, directeur CAS.
‘Dankzij de standaard oplossing van AFAS is het makkelijker om actuele medewerker gegevens in te zien, of te muteren’ vervolgt Leeuwenkamp. ‘Daarnaast heb je beter inzicht, zijn de kosten beter te voorspellen en is het een stuk simpeler om in te spelen op veranderingen binnen de organisatie.’
Verandermanagement
Werken met standaarden biedt dus vele voordelen. Dit neemt niet weg dat de overstap van SAP naar AFAS veel betekent voor de organisatie. Leeuwenkamp: ‘Facilicom is een organisatie met ruim 25.000 medewerkers en verschillende werkmaatschappijen. ‘Even van softwarepakket wisselen’ is er dus niet bij.’
Daarom sluit ook KPMG aan tijdens de implementatie. KPMG is hét adviesbureau als het gaat om veranderkunde en business transformatie. ‘KPMG is verantwoordelijk voor het begeleiden en ondersteunen van de verandering die Facilicom gaat doormaken. En natuurlijk om ervoor te zorgen dat de nieuwe standaard omarmd wordt’, aldus Leeuwenkamp.