

ING kiest voor Conclusion
Utrecht, maandag 9 maart 2009
Conclusion Learning Centers heeft een prestigieuze opdracht bij de ING gegund gekregen voor ondersteuning van een grootschalig opleidingsprogramma dat in 2008 van start ging en nu in 2009 flink op stoom is gekomen. Conclusion Learning Centers neemt de coördinatie op zich en biedt begeleiding aan de 1100 medewerkers die als gevolg van de integratie van ING Bank en de Postbank in 2009 opgeleid worden om in de nieuwe ING omgeving aan de slag te gaan.
Er is gesproken met drs. Joke Bergshoeff, Senior Formulemanager Opleidingen Kantoren en drs. Richard Coonen, Commercieel Directeur van Conclusion Learning Center over de samenwerking tussen ING en Conclusion. Joke Bergshoeff is nauw betrokken bij de fusie tussen ING Bank en de Postbank. De reorganisatie raakt 1100 medewerkers in het kantorennetwerk die in een nieuwe functie geplaatst worden. Nieuwe kennis, vaardigheden en een andere cultuur moeten er voor zorgen dat de klanten van de nieuwe ING graag bij de ING blijven bankieren. ING vindt het belangrijk dat de medewerkers goed voorbereid en getraind worden om binnen een nieuwe omgeving en vaak met nieuwe collega's goede service te kunnen bieden. ING heeft opleiding en ontwikkeling van haar medewerkers altijd hoog in het vaandel staan. Met e-Learning, serious gaming, zelfstudie en vaardigheidstrainingen wordt de gap - wat hebben de mensen nu in huis en wat hebben ze nodig - geslecht.
Bergshoeff: "Je begint met analyseren. Om wat voor functies gaat het? Waar komen mensen vandaan? Wat hebben ze nodig? Wat willen we uitstralen naar onze klanten? We gaan met nieuwe systemen, nieuwe producten en nieuwe waarden werken. Op al die punten is onderzocht hoe we de opleidingsvraag zo effectief en efficiënt mogelijk konden invullen. We hebben hoge normen voor deskundigheid en willen monitoren en toetsen dat al onze mensen voldoen aan die eisen en financiële kennis hebben. Sinds 2008 hebben wij een leermanagement systeem. Daarmee kun je ook op individueel niveau volgen welke kennis nog moet worden opgedaan. Eind april 2009 moeten alle 1100 mensen het grootste deel van het opleidingstraject hebben afgerond. Vorig jaar startten we met kick offs waar het management uitleg gaf. Daarna heeft iedereen een sales- en een samenwerkingstraining gevolgd. 110 sessies, twee dagen in een hotel. Mensen waren zeer enthousiast".
Gemiddeld vijf dagen training. Minstens 30 uur zelfstudie. Experts die verder worden opgeleid. Het management dat via aparte leermodules vaardigheden aanscherpt. Met serious gaming de eigen kennis testen en je level verhogen. Een enorme inspanning om van 'oud naar nieuw' te gaan, alles oranje te maken.
Joke Bergshoeff: "Binnen de ING zijn we gewend dit soort trajecten zelf te organiseren. Of eenmalig een trainingsbureau te vragen een traject met ons te organiseren. Dit was echter zo'n inspanning dat we op zoek gingen naar een partner die met ons mee kon denken en de planning en organisatie van al die verschillende leeractiviteiten kon verzorgen. In een leverancierselectie is voor Conclusion Learning Centers gekozen. De klantgerichtheid, flexibiliteit, het feit dat ze ''ervoor wilden gaan' gaven de doorslag".
Jaarlijks besteden organisaties in Nederland circa twee miljard euro aan het ontwikkelen en opleiden van medewerkers. Vraag is of het rendement van deze investering optimaal wordt gerealiseerd? Dikwijls is dit niet het geval. Steeds meer organisaties zullen - in het licht van de economische ontwikkelingen - de toegevoegde waarde van opleiding en training tegen het licht houden. Conclusion Learning Centers biedt een totaaloplossing om meer rendement te halen uit opleiding en training op basis van best practices op het gebied van inkoop & contractmanagement, innovatie, e-HRM en logistieke processen.
Richard Coonen, Commercieel Directeur van Conclusion Learning Centers: "ING zocht een partij die veel verschillende trainingsmodules voor veel mensen kan verzorgen met allerlei varianten en vrijstellingen Een complexe logistieke activiteit omdat we moesten werken met de ING systemen. Wij organiseren en faciliteren de trainingen en zorgen dat de juiste mensen op de juiste plaats met de juiste informatie aanwezig zijn. De uitdaging van dit project is het samenwerkingselement. We hebben hiervoor een support office ingericht bestaande uit ING medewerkers en onze eigen specialisten. De mentaliteit van de mensen sluit goed aan. Beiden zijn bereid om op vreemde tijdstippen meters te maken en te zorgen dat zaken voor elkaar komen".
Joke Bergshoeff: "ING is een hectische organisatie waar dingen soms omgegooid worden. Het is dan prettig een partner te hebben die strak kan regelen maar die ook flexibel is en op veranderingen kan inspelen. Dat zochten we en dat hebben we gevonden. Roel Arts was projectcoördinator aan onze kant en heeft ervaren dat met strakke deadlines en veranderde omstandigheden we samen met Conclusion spetterend teamwork konden laten zien. Onze medewerkers zijn tevreden. Met een 7,5 gaven zij een goed rapportcijfer. Wij zijn hartstikke blij met Conclusion Learning Centers ".
Oranje ING heeft het Giroblauw vrijwel vervangen. Sinds december vorig jaar ontvangen 8,8 miljoen rekeninghouders hun nieuwe, oranje betaalpas. Ondertussen is het Postbankmerk verdwenen uit het Nederlandse straatbeeld. Sinds eind vorig jaar zijn alle geldautomaten, postkantoren en ING-kantoren oranje gekleurd. De ING verplaatst haar dienstverlening in de postkantoren de komende jaren naar eigen ING kantoren. Deze kantoren krijgen allemaal een nieuw modern uiterlijk.
De afgelopen maanden heeft ING het aantal klanten en het aandeel in de spaarmarkt zien toenemen. In een tijd van economische tegenwind is het zaak klanten goed te helpen en voorwaarden te scheppen sterker uit de crisis te komen. ING investeert in onderscheidende producten en advies. ING realiseert zich dat investeren in mensen investeren in groei betekent.